"Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  szacunku. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie materiałów jest jak najbardziej wskazane - nie myślmy jedynie o sobie. Z witryny tej nie czerpiemy żadnych korzyści (nie ma tu też reklam), a utrzymujemy ją z własnych środków i własnej pracy. Ma służyć powszechnemu dobru. Prosimy więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystaliśmy czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszamy, prosimy o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a  usuniemy. Również w razie zauważenia błędów i niejasności, których wykluczyć nie możemy pomimo wszelkich starań, by była tu jedynie prawda.  

 Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzymy. Z darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy.  

               Małgorzata        Stanisław        Valere Nihil

 

DEO  OMNIA  GLORIA
et  beatissimae virginis Mariae  

 

 

 

Gorliwość i ufność

  Strony mogą zawierać pliki cookies.    


 

O drodze do prawdy.pl - znak miłości

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I  O  SOBIE 

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i Niewiastę, między potomstwo twoje a potomstwo Jej: Ona zmiażdży ci głowę, a ty czyhać będziesz na Jej piętę.  (Zob. Rodz 3,15; tą "piętą"- jak powiedziała sama Maryja, są Jej umiłowani Kapłani)

 

 

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

ABYŚMY JEDNO BYLI (J1,21)

Translator

Służba miłości

 

[Kapłani] Kochajcie Jezusa, który was wybrał, powołał i obdarzył darem święceń, aby utrwalić w czasie Swoją Ofiarę, dokonaną na Krzyżu dla zbawienia świata. Was (...) Jezus prosi jedynie o to, byście Go kochali. On prosi was o to z niepokojem spragnionego, który jęcząc czeka na kroplę wody; z pragnieniem zgłodniałego, który wyciąga rękę, aby otrzymać kawałek chleba; z żarliwością zakochanego, który pragnie miłości kochanej osoby.

 

Moi najmilsi (...) otwórzcie wasze (...) serca na doskonałą miłość do Mojego Syna Jezusa. Wasza miłość jest dla Jego Serca balsamem. Łagodzi ona gorycz spowodowaną odczuciem tak małej miłości w obecnych czasach, ponieważ serca ludzi stały się lodowate, zimne, zamknięte z powodu egoizmu i oschłości.

 

Dziś Miłość jest mniej kochana niż kiedykolwiek. Wy (...) kochajcie Jezusa otoczonego tak wielkim chłodem i powszechną obojętnością. (...) Opatrzcie Jego głowę przeszytą wielkimi cierniami. Ucałujcie Jego wargi, by zakosztować goryczy Jego kielicha. Wylejcie balsam na Jego ciało pokryte potem i krwią. Wynagradzajcie waszą obecnością niezliczone i powtarzające się formy opuszczenia. Oddajcie Mu wasze życie w pełnym miłości wynagrodzeniu za trwające nadal zdrady.

 

Wejdźcie z Jezusem do Getsemani i przeżyjcie z Nim bolesne godziny Jego wewnętrznej agonii.

 

Jego Boską miłością, pełną nieskończonej delikatności, kochajcie (...). Uczcie się od Jezusa, który jest łagodny i pokornego Serca. Uczcie się od Jezusa miłości. Przepaszcie się i wy płótnem, aby oddać się służbie bliźniemu.

Niech wasza (...) posługa będzie służbą miłości do wszystkich. Pozwólcie samemu Jezusowi kochać w was.

 

(...)

Dziś Miłość jest mniej kochana niż kiedykolwiek. Wy kochajcie Jezusa otoczonego tak wielkim chłodem i powszechną obojętnością. Wieczernik (DK 490)  

19 lipca 2020
To Duch Boga, wlany w was, daje wam Życie. Kochaj Go, przyzywaj Go, bądź Mu wierna. Posiądziesz Życie i Pokój - wezwania z Nieba

Z miłości do szukających Prawdy przy­chodzę, aby ponownie pokazać, czym faktycznie Prawda jest i co Ona oznacza, bowiem zapomniano

o tym.   Ja jestem Prawdą, a Prawda jest Miłością. Miłością Nieskończoną, Miłością Najwyższą, Miłością Wieczną.    (PŻwB 9.04.88)