"Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  poszanowania i życzliwości. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów jest jak najbardziej wskazane. Utrzymuję tę witrynę z własnych środków, a służyć ma ona powszechnemu dobru. Proszę więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystałem czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszam, proszę o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a natychmiast usunę. 

Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzę. Z codziennym darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy i uświęcenie. 

Strony mogą zawierać pliki cookies.      

                                                                                                                                                                                                  br.stanislaw@gmail.com

CAŁA CHWAŁA BOGU

 

I Najświętszej Maryi Panny

 

 

Gorliwość i ufność

 

O drodze do jedności, jaką kroczą ci, którzy są ludźmi pokoju, który stanowić winien podstawową więź łączącą wszystkich ludzi - O drodze do prawdy.pl

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I O SOBIE 

PODSTRONA W  BUDOWIE

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

 

Ofiarujcie mi przede wszystkim:

 

POKUTĘ WEWNĘTRZNĄ

musicie ją praktykować w celu zapanowania nad sobą, nad waszymi namiętnościami, by stać się prawdziwie uległymi, pokornymi, małymi i gotowymi współdziałać z moim planem. Moje Serce cierpi czasem na widok oporu, z jakim sprzeciwiacie się Moim matczynym wezwaniom. Nie osiągacie takiego stopnia uległości o jaki was proszę.

 

CODZIENNĄ MILCZĄCĄ POKUTĘ

daje wam ona sposobność do wspaniałomyślnego wykonywania, we wszystkich okolicznościach życia wyłącznie woli Bożej - poprzez pokorne, wierne i doskonałe wypełnianie wszystkich waszych codziennych obowiązków. Gdy tak będziecie postępować, ileż cennych okazji do cierpienia i do ponoszenia ofiar znajdziecie w ciągu całego dnia!  Wasz uśmiech, pogoda, spokój, cierpliwość, akceptacja i ofiary - to prawdziwie ciche akty pokuty, przynoszące wartość i światło każdej okoliczności waszego życia.

 

POKUTĘ ZEWNĘTRZNĄ

polega ona na opanowywaniu namiętności, umartwianiu zmysłów - szczególnie oczu, języka, słuchu i smaku.

  • Nie patrzcie na otaczające was wielkie zło, ani na tyle nieczystości zarażających wasze drogi! Dla zachowania światła w swoich duszach wyrzeknijcie się oglądania telewizji i przeznaczcie więcej czasu w swoim życiu na skupienie, rozmyślanie i modlitwę.

 

  • Uczcie się kontrolować język i zachowywać milczenie w sobie i wokół siebie, byście umieli mówić jedynie dla szerzenia dobra - w duchu miłości i pokornej służby wszystkim. Unikajcie krytykowania i szemrania, obmów i złośliwości, nie ulegajcie łatwej pokusie sądzenia i potępiania.

 

  • Zamykajcie uszy i umysł na zgiełk głosów. Staje się on dzisiaj coraz bardziej ogłuszający i prowadzi was do życia w hałasie, zamęcie i bezowocowości.

 

  • Zwalczajcie łakomstwo powstrzymując się od tego, co daje wam największą przyjemność i praktykując post cielesny.

      Prosi o niego Jezus w Ewangelii i Ja także o niego dziś was proszę.

 

Jeśli pójdziecie drogą wytyczoną wam przeze Mnie, Pan pobłogosławi dni waszego życia.

Dojdziecie do pokoju serca i czystości duszy. Staniecie się Moim żywym słowem i będziecie roznosić wszędzie światło Mojej obecności w tej wielkiej ciemności, coraz bardziej ciążącej nad światem.

 

 

 

Chodźcie za Mną po tej drodze, którą wam wytyczyłam... Pan pobłogosławi dni waszego życia... 
- Orędzie Matki Bożej 04.03.1987

28 December 2019
Rozpoznanie prawdy o sobie, by żyć świadomie i otrzymać uwolnienie od złych skłonności.

Z miłości do szukających Prawdy przy­chodzę, aby ponownie pokazać, czym faktycznie Prawda jest i co Ona oznacza, bowiem zapomniano

o tym.   Ja jestem Prawdą, a Prawda jest Miłością. Miłością Nieskończoną, Miłością Najwyższą, Miłością Wieczną.    (PŻwB 9.04.88)