"Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  poszanowania i życzliwości. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów jest jak najbardziej wskazane. Utrzymuję tę witrynę z własnych środków, a służyć ma ona powszechnemu dobru. Proszę więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystałem czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszam, proszę o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a natychmiast usunę. 

Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzę. Z codziennym darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy i uświęcenie. 

Strony mogą zawierać pliki cookies.      

                                                                                                                                                                                                  br.stanislaw@gmail.com

CAŁA CHWAŁA BOGU

 

I Najświętszej Maryi Panny

 

 

Gorliwość i ufność

 

O drodze do jedności, jaką kroczą ci, którzy są ludźmi pokoju, który stanowić winien podstawową więź łączącą wszystkich ludzi - O drodze do prawdy.pl

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I O SOBIE 

PODSTRONA W  BUDOWIE

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

 

Nad wyraz bolesne jest to, co ujawnia się dzisiaj w Kościele Katolickim. Naucza się, że Eucharystia jest bijącym sercem Kościoła. Tymczasem z samego strachu przed wirusem sami zatrzymujemy to Serce. Oto dokonuje się próba wiary Biskupów, Kapłanów... wszystkich uznających się za katolików. Odsiew plew od zdrowego ziarna. Piszę to w związku z wiadomością, jaką dostałem:

 

"Jutro środa popielcowa, nie wyobrażam sobie rozpoczęcia Wielkiego Postu bez Eucharystii i posypania głowy popiołem. Mieszkam w Lombardii i do dzisiaj myślałam, że tak jak podają media, koronawirus zaatakował Włochy. Jednak po kilkudziesięciu bezskutecznych godzinach poszukiwań możliwości uczestniczenia w Eucharystii stwierdzam, że to nie żaden koronawirus zaatakował, a jest to ewidentny atak szatana na ten kraj. Bo jak wytłumaczyć sytuację, kiedy w prawie wszystkich diecezjach płn Włoch zakazane są wszelkie msze i liturgie w kościołach, a bary, restauracje i centra handlowe są pełne ludzi....!!!! ??? Zadzwoniłam do kurii w diecezji której mieszkam i rozmówca nie był w stanie mi wyjaśnić,czym ma się różnić wirus z baru od wirusa z kościoła. Czy ten z baru nie zarazi, tylko ten z Kościoła??? Wyraziłam rozmówcy z kurii swój ból, oburzenie i rozgoryczenie - powiedział mi, że przekaże biskupowi.... Tak więc od wczoraj poszukuję w promieniu 100 km od miejsca zamieszkania Eucharystii, która będzie odprawiona w środę popielcową. Nadmienię, że w większości tych diecezji, nie było jak dotąd, żadnego przypadku zachorowania na koronowirusa. ( Mantova, Verona, Parma, Bolonia itp.) Dzwonię po znajomych, dowiaduję się, że nawet odmówiono wczoraj rodzinie, zmarłej na raka 47-letniej kobiety  Mszy Św. pogrzebowej.... 😭😭😭. Dziś dowiaduję się, że nawet u sióstr klarysek nie może być odprawiona Msza Św bo jest zakaz!!! Dzwonię do znajomych kapłanów, że może prywatnie....w małej grupie..... ale wszyscy jakby nabrali wody w usta... albo nie odpowiadają albo mówią, że „nie można”. Takiego ataku szatana na Eucharystię w zbliżającym się Wielkim Poście jeszcze nie widziałam. Tu toczy się walka nie o zdrowie ciała lecz o nasze dusze. Co my wierni mamy teraz zrobić, kiedy nasi biskupi stanęli po stronie Złego i odmawiają nam jedynego lekarstwa na życie wieczne i doczesne jakim jest Eucharystia ???!!! (...)".

 


 

Posłuszeństwo nie może być ślepe, ono ma swoje granice. Tą granicą jest szkodzenie duszy własnej i innych osób. W tym przypadku Kapłani nie mogą być posłuszni takim zarządzeniom. Z braku wiary Pasterza nie mogą opuszczać owieczek. Nie mogą lękać się o własne ciało czy stanowisko.  Powinni być gotowi służyć pragnącym ich posługi bez względu na wszystko. Dotąd jedynie służący totalitaryzmom i zbrodniczym ideologiom zakazywali sprawowania Eucharystii.  Zresztą odrobina wiary wystarczy, by uznać, że Eucharystia nie stanowi zagrożenia, a zabezpiecza, może wręcz powstrzymać wszelkie epidemie i kataklizmy. Jaki jest sens w tym, żeby zaprzestać modlitwy w Kościołach aby nie utrudniała człowiekowi opanować epidemii, by mógł ponownie spokojnie się modlić? Czy jest tu wiara w Boga Żywego Obecnego w Świątyni? 

 

Tylko małym, prostym, pokornym Bóg daje łaskę wiary. Pysznym się sprzeciwia. Stąd patrzą, a nie dostrzegają, słyszą, a nie rozumieją. Duch naturalizmu i racjonalizmu zabija ich wiarę w nadprzyrodzoność. Straszne, gdy zaczyna dotyczyć to Kapłanów. To dlatego Ofiarę Eucharystyczną będącą Ofiarą Jezusa zastępują w swym pojmowaniu jedynie "braterską ucztą", zwykłą "pamiątką", pustym "symbolem".  Przy takim "myśleniu po ludzku", według dobra ludzkiego, a nie Bożego, gdy  OFIARĘ JEZUSA zastępuje się w myśleniu "braterską ucztą", to nie dziwi logika wstrzymania się w tej sytuacji od spotkań i ucztowania. Człowiek prawdziwie duchowy wsłuchany jest w Boże pouczenia i natchnienia. Sam coraz lepiej poznaje Boga i Jego Prawo, nie daje się więc zwieść błędom i kłamstwom. To osobiste poznanie  potwierdza mu odkrywanie Prawdy zawartej w dotychczasowym Nauczaniu Kościoła, w Świętej Tradycji - tak obecnie wypaczanych. Odświeżmy sobie zatem tę Prawdę, czym naprawdę jest Eucharystia, a gdy uwierzymy, będziemy wiedzieli jak się zachować nawet podczas epidemii czy wobec luf karabinów. 

 

"Eucharystia"  to nie tylko przyjmowanie Pana Jezusa obecnego w postaciach Eucharystycznych.  Gdy nie można fizycznie, można duchowo. Jest jeszcze coś o wiele ważniejszego, o czym dzisiaj się najczęściej albo głośno nie mówi  albo poucza z błędami. Nauczanie Kościoła to nie to, co się dzisiaj głosi w oderwaniu od Świętej Tradycji. Cóż więc Kościół od 20 wieków naprawdę naucza o Mszy Świętej? 

 

Bez Mszy Świętej ziemia już dawno zostałaby unicestwiona z powodu grzechów ludzi.” - św. A. Liquori, Biskup i Doktor Kościoła.

 

Gdyby nie było Mszy Świętej, to w chwili obecnej świat upadłby pod ciężarem swych nieprawości. Msza Święta (…) go podtrzymuje.” - św. O. Pio.

 

 „Łatwiej byłoby istnieć Ziemi bez Słońca, niż bez Mszy Świętej”.     św. o. Pio

 

„Po świętym Przeistoczeniu drogi Bóg jest tak samo obecny, jak w Niebie. Gdyby człowiek pojął tę tajemnicę wiary, umarłby z miłości.”

„Boże mój, co za radość dla chrześcijanina, który wstaje od świętego stołu i nosi w sobie całe Niebo.”

„Wszystkie dobre uczynki razem wzięte nie mają wartości nawet jednej Ofiary Mszy Świętej, gdyż są dziełami człowieka. Msza Święta jednakże jest dziełem Boga; w porównaniu z nią sama ofiara męczenników jest niczym. Tutaj człowiek oddaje swoje życie; we Mszy Świętej to Bóg ofiaruje człowiekowi swe Ciało i Krew.”

św. Proboszcz z Ars J.M. Vianney

 

 „Eucharystia jako sacrificium jest doskonałą «ofiarą czci», najwyższą formą uwielbienia wznoszącego się z ziemi do nieba; uczestnicząc w tym «źródle i zarazem szczycie całego życia chrześcijańskiego, (synowie Boży) składają Bogu Boską Żertwę ofiarną, a wraz z nią samych siebie»    (św. Jan Paweł II)  

 

 „Wszystkie łaski, owoce, przywileje i dary, które otrzymujemy z rąk Boga Ojca Niebieskiego pochodzą z zasług najświętszej Męki, i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa, której owoce trwają w bezkrwawej  Ofierze Mszy Świętej".      (św. Tomasz z Akwinu)

 

  „Sprawcie, by Jego Krew zstępowała nadal dla obmywania wszystkich grzechów świata Sprawujcie codziennie Ofiarę Mszy Świętej z miłością i bólem uczestnicząc w niej głęboko swoim życiem. Ma ona zdolność wynagradzania i niszczenia ogromu zła w świecie”.   Najświętsza Maryja Panna do ks. St. Gobbi (DK 271).                                                             

 

Niestety wskutek pogłębiającego się  lekceważenia Eucharystii, zniewag, świętokradztw i braku wiary w urzeczywistniającą się podczas jej sprawowania Ofiarę Golgoty, nie ma już wystarczającego niszczenia tego ogromu zła na świecie.  Zatem jak dostrzegamy ono narasta.  Tym jest zapowiadana "ohyda spustoszenia", kiedy Ofiara Jezusa Chrystusa przestanie być powszechnie sprawowana, a skutkiem tego będzie całkowite zdeprawowanie się ludzkości i w Bożym gniewie zniszczenie tej naszej cywilizacji śmierci i zepsucia.  Wszak Bóg nie pozwoli w nieskończoność z Siebie szydzić. 

I już dostrzegamy, że narastające zło powoduje coraz więcej i coraz groźniejszych chorób, stąd naturalne  kataklizmy, walki,  postępujący chaos i coraz liczniejsze wojny. Zatem dodatkowe zabronienie sprawowania Ofiary Eucharystycznej, to dobijanie zaślepionej i oszalałej ludzkości, a nie jej ratowanie.

Znajomość tego, to mój ból znoszony od kilkunastu lat. Teraz to się potęguje. Ale Maryja w ostatnim Orędziu z  Medziugorje mówi mi, żeby w tym zimnie i ciemności dostrzec zbliżającą się wiosnę Kościoła... To pociecha i nadzieja.  

NIEWIDOCZNY WIRUS UWIDACZNIA POSTĘPUJĄCĄ DUCHOWĄ MARTWOTĘ W KOŚCIELE KATOLICKIM

28 February 2020
Otrzymała Orędzie Boga Ojca do ludzkości

Z miłości do szukających Prawdy przy­chodzę, aby ponownie pokazać, czym faktycznie Prawda jest i co Ona oznacza, bowiem zapomniano

o tym.   Ja jestem Prawdą, a Prawda jest Miłością. Miłością Nieskończoną, Miłością Najwyższą, Miłością Wieczną.    (PŻwB 9.04.88)