"Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  poszanowania i życzliwości. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów jest jak najbardziej wskazane. Utrzymuję tę witrynę z własnych środków, a służyć ma ona powszechnemu dobru. Proszę więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystałem czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszam, proszę o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a natychmiast usunę. 

Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzę. Z codziennym darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy i uświęcenie. 

Strony mogą zawierać pliki cookies.      

                                                                                                                                                                                                  br.stanislaw@gmail.com

CAŁA CHWAŁA BOGU

 

I Najświętszej Maryi Panny

 

 

Gorliwość i ufność

 

O drodze do jedności, jaką kroczą ci, którzy są ludźmi pokoju, który stanowić winien podstawową więź łączącą wszystkich ludzi - O drodze do prawdy.pl

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I O SOBIE 

PODSTRONA W  BUDOWIE

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

 

 

Pewnej nocy  pijany człowiek  przechodząc przez most spotkał przyjaciela. Obaj oparli się o poręcz mostu i zaczęli gawędzić:

- Co to takiego tam, w dole? - spytał pijany.

- To księżyc - odrzekł jego przyjaciel.

Pijany spojrzał raz jeszcze, potrząsnął głową z niedowierzaniem i odparł:

- Dobra, ale jak u licha dostałem się tu na górę?

 

   

   Okazuje się, że prawie nigdy nie dostrzegamy rzeczywistości. Widzimy natomiast jej odbicie w formie słów i pojęć, które zaczynamy uważać za rzeczywistość. Nasza interpretacja świata w którym żyjemy, jest w głównej mierze wytworem powierzchownego umysłu, bezmyślnego powielania jedynie słusznych poglądów, trendów, mód, sloganów, dążeń, "wartości", wpojonych zachowań i zmiennych zasad - tylko aktualnie powszechnych.

   

   

   Nad brzegiem rzeki bawiła się grupka małych dzieci pod opieką wychowawcy.  W niewielkiej odległości usiadła na ławce młoda kobieta. Grupka dzieci podbiegła do niej i zagadnęła. Wywiązała się miła pogawędka, ładna pani poczęstowała dzieci cukierkami, zaczęła się z nimi bawić. Dzieci były uszczęśliwione. Dostrzegł to wychowawca i surowo przywołał je do siebie mówiąc.

 

- Nie wolno wam zadawać się z tą kobietą!

 

- Ale dlaczego? - dopytywały się dzieci.

 

- Bo to prostytutka - wyjaśnił wychowawca.

 

- To my lubimy prostytutki! 

 

Zdaniem wychowawcy dzieci temu słowu nadały błędne pojęcie, więc je odpowiednio sprostował nadając mu inne - teraz właściwe pojęcie.

Czy dostrzegamy człowieka w całej jego prawdzie?

  

   Potrzeba refleksji, poznania siebie dla wyzwolenia się z błędnego sposobu myślenia, z wpojonych pojęć i uprzedzeń. Potrzeba zapragnąć patrzeć na świat własnymi oczami, za przyjaciela i przewodnika mając głos swojego sumienia… Potrzeba odnaleźć właściwy punkt odniesienia dla swoich osądów, dla swojego porównywania się, dla swojej samooceny.

   

   Większość ludzi dla ratowania swojego "ego" woli jednak żyć w złudzeniach. To jednak jest możliwe tylko do pewnego czasu. Im więcej i dłużej się oszukujemy, tym większy ból i wstyd czeka nas w chwili przejścia do wieczności. 

Ile warte jest życie przeżyte w złudzeniach? 

  Złudzenia i rzeczywistość 

15 October 2019
Modlitwy egzorcyzmy i o uwolnienie  z prośbą do Boga.

Z miłości do szukających Prawdy przy­chodzę, aby ponownie pokazać, czym faktycznie Prawda jest i co Ona oznacza, bowiem zapomniano

o tym.   Ja jestem Prawdą, a Prawda jest Miłością. Miłością Nieskończoną, Miłością Najwyższą, Miłością Wieczną.    (PŻwB 9.04.88)