"Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  szacunku. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie materiałów jest jak najbardziej wskazane - nie myślmy jedynie o sobie. Z witryny tej nie czerpiemy żadnych korzyści (nie ma tu też reklam), a utrzymujemy ją z własnych środków i własnej pracy. Ma służyć powszechnemu dobru. Prosimy więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystaliśmy czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszamy, prosimy o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a  usuniemy. Również w razie zauważenia błędów i niejasności, których wykluczyć nie możemy pomimo wszelkich starań, by była tu jedynie prawda.  

 Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzymy. Z darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy.  

               Małgorzata        Stanisław        Valere Nihil

 

DEO  OMNIA  GLORIA
et  beatissimae virginis Mariae  

 

 

 

Gorliwość i ufność

  Strony mogą zawierać pliki cookies.    


 

O drodze do prawdy.pl - znak miłości

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I  O  SOBIE 

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i Niewiastę, między potomstwo twoje a potomstwo Jej: Ona zmiażdży ci głowę, a ty czyhać będziesz na Jej piętę.  (Zob. Rodz 3,15; tą "piętą"- jak powiedziała sama Maryja, są Jej umiłowani Kapłani)

 

 

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

ABYŚMY JEDNO BYLI (J1,21)

Translator

 

Indiański chłopiec pyta swojego dziadka:

- Dziadku, co sądzisz o współczesnym świecie?

 

Starzec chwilę pomyślał i mówi:

- Ze światem jest tak, jak z ludzkim sercem, w którym jakby walczyły ze sobą dwa wilki. Jeden dziki i zły, a drugi oswojony i dobry.

- A który wygrywa? - pyta wnuczek.

- Ten którego karmimy.

 

    Karmimy się tym, jaką sobie wybieramy stację radiową czy telewizyjną, jaki włączamy film, jaki preferujemy portal, po jaką sięgamy gazetę czy książkę, w czym uczestniczymy, jakie dobieramy sobie towarzystwo, co wypisujemy w internecie...

A wybór najczęściej zależy od przypadkowo przyjętych przekonań i przyswojonych upodobań, ale także od tego, co nam schlebia.

 

    Współcześnie - czy nam się to podoba czy też nie - na naszą świadomość mają również wielki wpływ narzucające się, natarczywe, agresywne reklamy rozbudzające szalone pragnienia.Te moje poszukiwania dobra, prawdy i piękna również mogą stanowić pokarm, tyle, że wzmacniający to, co jest w nas dobrego, a czego może się już lękamy, by nie okazać się śmiesznymi w oczach tego niestety coraz bardziej upadlającego się i rywalizującego świata.

 

><>

 

 

Karmienie się prawdą i fałszem


02 października 2019
Karmienie się dobrem i złem - o drodze do Prawdy