"Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  szacunku. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie materiałów jest jak najbardziej wskazane - nie myślmy jedynie o sobie. Z witryny tej nie czerpiemy żadnych korzyści (nie ma tu też reklam), a utrzymujemy ją z własnych środków i własnej pracy. Ma służyć powszechnemu dobru. Prosimy więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystaliśmy czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszamy, prosimy o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a  usuniemy. Również w razie zauważenia błędów i niejasności, których wykluczyć nie możemy pomimo wszelkich starań, by była tu jedynie prawda.  

 Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzymy. Z darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy.  

               Małgorzata        Stanisław        Valere Nihil

 

DEO  OMNIA  GLORIA
et  beatissimae virginis Mariae  

 

 

 

Gorliwość i ufność

  Strony mogą zawierać pliki cookies.    


 

O drodze do prawdy.pl - znak miłości

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I  O  SOBIE 

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i Niewiastę, między potomstwo twoje a potomstwo Jej: Ona zmiażdży ci głowę, a ty czyhać będziesz na Jej piętę.  (Zob. Rodz 3,15; tą "piętą"- jak powiedziała sama Maryja, są Jej umiłowani Kapłani)

 

 

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

ABYŚMY JEDNO BYLI (J1,21)

Translator

    Wobec Boga jesteśmy o wiele mniejsi, niż embrion w stosunku do swej matki. Jaki dobry pomysł możemy mieć na uszczęśliwienie sobie lub komuś życia? W czym sami możemy Wszechmogącemu Bogu pomóc? Jakże strasznie siebie przeceniamy. To pycha. Świadomość Prawdy o swej nicości - to pokora. 

 

   Jedyne, czego Bóg od nas oczekuje, to ufność i dążenie do doskonałego pełnienia Jego Woli. On nas wówczas doprowadzi do szczęścia. 

 

   Jeżeli będziemy układać swoje życie według własnej samo-woli, własnymi pomysłami naprawiać świat, to kiedyś okaże się, że byliśmy jak ta oświecona małpa, która wyratowana z topieli przez słonia odwdzięczała się zwierzętom wyciągając z rzeki...    ryby - by ratować je przed pogrążeniem się w wodnych odmętach.

 

Pan Jezus:

 

Obdarzać Miłością i Dobrocią mogą tylko ludzie szczęśliwi, bo tylko tacy mają Dobroć i Miłość w swym sercu - i dlatego są szczęśliwi.        (Słowo pouczenia)

 

Pozwólmy zatem Bogu najpierw siebie uszczęśliwić!

 

<><

Nie być jak oświecona małpa

12 października 2019
Słodkie kłamstwa czy gorzka prawda? - O drodze do Prawdy