O drodze do jedności, jaką kroczą ci, którzy są ludźmi pokoju, który stanowić winien podstawową więź łączącą wszystkich ludzi - O drodze do prawdy.pl

O DRODZE DO PRAWDY...  O BOGU I O SOBIE 

Zbawienie to przyjęcie Prawdy i Miłości.

Święty Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwością złych

    Wobec Boga jesteśmy o wiele mniejsi, niż embrion w stosunku do swej matki. Jaki dobry pomysł możemy mieć na uszczęśliwienie sobie lub komuś życia? W czym sami możemy Wszechmogącemu Bogu pomóc? Jakże strasznie siebie przeceniamy. To pycha. Świadomość Prawdy o swej nicości - to pokora. 

 

   Jedyne, czego Bóg od nas oczekuje, to ufność i dążenie do doskonałego pełnienia Jego Woli. On nas wówczas doprowadzi do szczęścia. 

 

   Jeżeli będziemy układać swoje życie według własnej samo-woli, własnymi pomysłami naprawiać świat, to kiedyś okaże się, że byliśmy jak ta oświecona małpa, która wyratowana z topieli przez słonia odwdzięczała się zwierzętom wyciągając z rzeki...    ryby - by ratować je przed pogrążeniem się w wodnych odmętach.

 

Pan Jezus:

 

Obdarzać Miłością i Dobrocią mogą tylko ludzie szczęśliwi, bo tylko tacy mają Dobroć i Miłość w swym sercu - i dlatego są szczęśliwi.        (Słowo pouczenia)

 

Pozwólmy zatem Bogu najpierw siebie uszczęśliwić!

 

<><

Nie być jak oświecona małpa

12 października 2019
Słodkie kłamstwa czy gorzka prawda? - O drodze do Prawdy

  "Wszelkie Prawa zastrzeżone" jedynie co do zasad wzajemnego  poszanowania i życzliwości. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów jest jak najbardziej wskazane. Utrzymuję ten portal z własnych środków, nie czerpię stąd żadnych korzyści, a służyć mają powszechnemu dobru. Proszę więc o wyrozumiałość, jeżeli nieświadomie wykorzystałem czyjąś własność prywatną. Z góry przepraszam, proszę o wspaniałomyślność lub o ewentualny kontakt, a natychmiast usunę. 

Wszelkiego prawdziwego dobra wszystkim bez wyjątku życzę. Z codziennym darem modlitwy o  oświecenie nas wszystkich światłem Bożej Prawdy i uświęcenie.

Strona może zawierać pliki cookies.                                                                                                                                               br.stanislaw@gmail.com

 

 

DEO  OMNIA  GLORIA

  AVE MARIA

Gorliwość i ufność

 Odsłon: 027320